"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak

"Wszystkiego co naprawdę powinienem wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, mysleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat"

Robert Fulghum

• O przedszkolu

• Witamy w Przedszkolu Publicznym nr 3 w Rzeszowie

Serdecznie witam Szanownych Państwa w wirtualnej wizytówce naszego przedszkola. Służyć ma ona zacieśnieniu współpracy z rodzicami, którzy powierzyli własne pociechy opiece naszego przedszkola poprzez udostępnienie wiedzy dotyczącej naszej pracy w chwili obecnej oraz w najbliższej przyszłości. Pragniemy również w ten sposób ułatwić podjęcie rodzicom decyzji dotyczącej wyboru przedszkola dla dzieci wchodzących w etap edukacji przedszkolnej. Witryna ta również ma służyć nawiązaniu bezpośredniego kontaktu z osobami zainteresowanymi naszą placówką dzięki internetowym narzędziom komunikacyjnym zawartym w tej witrynie - będziemy wdzięczni za korespondencję w materii dotyczącej spraw przedszkolnych i powierzonych nam dzieci Mam nadzieję, iż informacje, które tutaj Szanowni Państwo są do Waszej dyspozycji okażą się wyczerpujące i w pełni satysfakcjonujące czego Państwu i nam życzę :-)

Dyrektor mgr Anna SZARO

Przedszkole Publiczne nr 3 w Rzeszowie jest najstarszym rzeszowskim przedszkolem z ogromnymi tradycjami w dziedzinie wychowania i nauczania. Czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 17.00 Placówka nasza zapewnia opiekę 213 dzieciom w 9 oddziałach. Do realizacji zamierzeń wychowawczo-dydaktycznych przedszkole posiada 9 sal zabaw. Pomieszczenia te są bardzo dobrze wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne. Nad prawidłowym rozwojem dzieci w każdej grupie wiekowej czuwają dwie nauczycielki oraz pracownik obsługi. Wszyscy zatrudnieni nauczyciele posiadają odpowiednie przygotowanie zawodowe. Wszystkie zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem nowatorskich metod i form pracy na bieżąco wzbogacanych o wszelkie innowacje pedagogiczne. Organizujemy szeroki wachlarz zajęć dodatkowych zgodny z życzeniami rodziców i zainteresowaniami rodziców: audycje muzyczne,  język angielski, religia, rytmika.
            Przedszkole zapewnia dzieciom właściwe warunki wypoczynku, zdrowia i bezpieczeństwa.