• 15.11.2018 Pasowanie na Przedszkolaka

     • Dzień ten pozostanie na długo w pamięci maluszków z Przedszkola przy ul Kościelnej . Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

      15.11.18"Jeżyki"

      22.11.18  Pasowanie na Przedszkolaka "Wiewiórki"

      16.11.18  Pasowanie na Przedszkolaka " Kangurki"

     • Projekt "Kreatywny Przedszkolak" Styczeń

     • Projekt "Kreatywny Przedszkolak" Styczeń - zadanie nr 4. wykonane... Grupa Ekoludków pomysłowo, słodko i witaminowo. Styczniowe zadanie: prezent z wykorzystaniem styropianu. Materiały: jajka styropianowe, kolorowy papier, czerwona farba. Powstały szybkie i pyszne truskawki. Pozdrawiamy wszystkich uczestników projektu.

     • 21.12.18 Wigilia w przedszkolu Oddziały na Krośnieńskiej i Kościelnej

     • Wigilia – najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór w roku, wyzwalający w ludziach ich najlepsze uczucia. W domach uroczyście, dziwnie urokliwie, ale nie tylko w domach. W naszym przedszkolu również. 

       Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości.

      Dzieci smakowały barszczyk, pierogi inne smakołyki. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

      Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Anna Szaro złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

       

      Wigilia przy ul. Kościelnej

    • Pieczenie pierników
     • Pieczenie pierników

     • Tuż przed samymi Świętami dzieci z grupy Biedroneczki  zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki.

       

      Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki w każdej grupie mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek.

      Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.

      Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukowymi pisakami i barwnymi posypkami.

      Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

     • Projekt Kreatywny Przedszkolak Grudniowe zadanie

     • Projekt Kreatywny Przedszkolak Grudniowe zadanie skończone... Grupa Ekoludków znowu dała radę. Grudniowe zadanie: tekturowa ozdoba świąteczna

      Materiały: rolki po papierze toaletowy, stare dykty od naszego Pana Sylwka " złota rączka ", rolki tekturowe po taśmie , białą farbą akrylowa , trochę brokatu , ozdób znalezionych w pudełku oraz troszkę sztucznego śniegu . Całość choinki sklejona za pomocą taśmy dwustronnej.

    • Spotkanie z górnikiem
     • Spotkanie z górnikiem

     • W dniu 05.12.2018r. odbyło sie spotkanie z górnikiem. Nasz gość opowiedział dzieciom o swojej pracy, zapoznał z niektórymi maszynami i urządzeniami wykorzystywanymi w wydobywaniu złóż. Na spotkaniu zostały omówione rodzaje piór na czapkach górniczych (czaka). Wyjaśnione zostało również, dlaczego święto górników nazywane jest "Barbórką". Podczas prezentacji nie zapomniał wspomnieć o niebezpieczeństwach grożących górnikom podczas ich pracy zarówno nad jak i pod ziemią.

       Dzieci zaśpiewały piosenkę, recytowały i wiersze a następnie odbyła się sesja zdjęciowa. Panu Górnikowi zostało wręczone podziękowanie w postaci dyplomu a górnik przekazał na ręce nauczycielek kosz z cukierkami dla wszystkich przedszkolaków.

     • 29.11.18 Wewnątrzprzedszkolny przegląd tańców ludowych

     • 29 XI odbył się wewnątrzprzedszkolny przegląd tańców ludowych, w ramach realizacji projektu: „Piękna nasza Polska cała”. Każda grupa zaprezentowała przygotowany przez siebie taniec.  Muminki zatańczyła grozika, Krasnoludki – „Maryneczkę”, Biedroneczki zatańczyły-"Rokiczankę". Smerfy  - Kujawiaka, a Ekoludki – wiązankę tańców i przyśpiewek rzeszowskich.

     • Projekt " Kreatywny Przedszkolak" listopad

     • Projekt " Kreatywny Przedszkolak" Grupa Ekoludki wykonała listopadowe zadanie, którego tematem bylo: Wykonaj kolaż z różnych materiałów. Materiały: kasza, ryż, makarony, groch, przyprawy( liść laurowy, ziele angielskie, pieprz, gorczyca), orzechy, herbata w torebkach( okrągła, kwadratowa). Było trochę bałaganu, ale zadowolenie dzieci przy wykonywaniu tego zadania bezcenne. Pozdrawiamy organizatora projektu Panią Gabriele Fejkiel.

       

       

     • 27.11.18 Akcja „Przedszkolne Czytanie”

     • We wtorek 27 XI gościliśmy w naszym przedszkolu rodziców, którzy, w ramach akcji „Przedszkolne Czytanie” przybliżali dzieciom wybrane utwory literatury dziecięcej. Tym razem, przedszkolaki poznały kilka najważniejszych legend związanych z historią naszego kraju, takich jak: legenda o Lechu, Czechu i Rusie, o Popielu, o Smoku Wawelskim, o  hejnale z wieży Mariackiej , o Warszawskiej Syrence oraz o toruńskich piernikach. Spotkanie odbyło się w dwóch turach: dla dzieci młodszych oraz dla starszaków. Na koniec były dyplomy dla rodziców oraz wspólne, pamiątkowe zdjęcie z przedszkolakami.Dziękujemy rodzicom za angażowanie się w życie przedszkola .

     • 23.11 Dzień Pluszowego Misia 2018

     • W dniu 23 listopada wszystkie 9 grup uczestniczyło w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ze swoim ulubionym, najukochańszym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Dla wszystkich przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia, historię święta, zabawy przy muzyce, prace plastyczo-techniczne, foto-budkę, a każda grupa przygotowała dla Misiaków wiersz, piosenkę.

      W tym dniu swoje honorowe miejsce miały również wszystkie misie z projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, które to misie mogły podziwiać cała społeczność przedszkola.

              Dziękujemy wszystkim za zabawę i zaangażowanie we wspólnym świętowaniu urodzin Pluszowego Misia.

     • Wyjazd do PSP w Łańcucie

     • Dzięki życzliwości Panów Strażaków z SPS w Łańcucie dzieci z grupy Biedroneczki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego.

       Dzieci miały możliwość obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze. Przekonały się jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie.

         Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzali hełm.

        Aby dzieci mogły jeszcze lepiej poczuć klimat strażackiego ducha, zaprezentowali, jak wygląda ratowanie ofiar poszkodowanych w wypadku komunikacyjnym. Dzieci ochoczo pełniły rolę poszkodowanych.

         Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną , a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998.

         Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

     • Rozstrzygnięcie konkursów

     • W ramach projektu „Piękna Nasza Polska Cała” w przedszkolu odbył się konkurs plastyczny „Moja mała Ojczyzna”  i fotograficzny” To wszystko Polska”. Dzieci miały zilustrować w dowolnej technice plastycznej czym dla nich jest Ojczyzna, jak rozumieją to słowo oraz wykonać zdjęcia, które ukazują ciekawe i piękne miejsca naszego miasta i okolic.

      9 listopada 2018 r. rozstrzygnięto konkursy. Wszystkie zgłoszone prace zasługują na duże brawa.
      A oto wyniki:

      Konkurs fotograficzny

       

      Dominika T. - gr. III  „Moje osiedle”

      Zuzanna D. - gr. II  „Pałacyk”

      Kornelia S. - gr. VI   „Ogrody Bernardyńskie”, „Najsłynniejszy pomnik w Rzeszowie”

      Natalia S.- gr. III   „Willa pod Sową”, „Zamek w Rzeszowie”

      Miłosz R. -gr. III  „Tadeusz Kościuszko – wielki Polak”

      Antonina R. -gr. II  „Zamek Rzeszowski”

      Aniela M. - gr. III  „Centrum nocą”

      Milena L. - gr. III  „Pomnik – Żołnierzom Wyklętym”

      Zuzanna J.- gr. III  „Rzeszów – to moje miasto”

      Aleksandra Ch.-gr. III  „Most im. T. Mazowieckiego w Rzeszowie”

      zdjęcia

      Konkurs plastyczny

       

      I – Zuzanna J.

      II – Natalia S.

      III – Dominika T.

      Wyróżnienia:

      Alicja K- gr. V

      Urszula K.- gr. II

      Izabela K.- gr. I

      Milena L.- gr. III

      Emilka

      Jagoda L.- gr. II

      Maksymilian M.-gr. V

      Aniela M.- gr. III

      Ada A.- gr. III

      Malwina Dz.- gr VII

       
      zdjęcia


      Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy za udział.

     • 12.11.18

     • Szanowni Rodzice! Dzień 12 listopada 2018r. został ustawowo ustanowiony dniem świątecznym. W związku z tym przedszkole w tym dniu będzie zamknięte.

     • Tort, wiersze, piosenki i życzenia dla Polski- Oddziały przy ul. Krośnieńskiej i Kościelnej.

     • 9 XI W naszym przedszkolu miało miejsce uroczysta Akademia z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość uświetnił występ przedszkolnej grupy teatralnej, która wystawiła naszej Ojczyźnie huczne urodziny. Był tort, wiersze, piosenki i życzenia dla Polski. Na koniec dokładnie o godz. 11.11 wraz ze wszystkimi placówkami oświatowym w naszym kraju nasze przedszkolaki odśpiewały  4 zwrotki hymnu narodowego. Przedszkolny teatr wystąpił także tego dnia dla maluszków w filii naszego przedszkola przy ul. Kościelnej, gdzie także wspólnie odśpiewano 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". Było pięknie i dostojnie...

      Odział na ul. Kościelnej

     • 09.11.18 DZIEŃ MODY PATRIOTYCZNEJ

     • Ogłoszenie!

      W związku z realizacją projektu „ Piękna Nasza Polska Cała” ogłaszamy dzień 09 listopada br. DNIEM MODY PATRIOTYCZNEJ. Tego dnia przychodzimy do Przedszkola ubrani w kolorach barw narodowych.

      Ponadto w tym dniu odbędzie się w naszym przedszkolu uroczysta akademia z okazji 100-lecia Niepodległości Polski, a o godz. 11.11 będziemy bić rekord w śpiewaniu 4 zwrotek hymnu narodowego.

  • Kontakt

   • Przedszkole Publiczne nr 3 w Rzeszowie
   • dyrektor@pp3.resman.pl
   • sekretariat@pp3.resman.pl
   • ul. Krośnieńska 15A 35-505 Rzeszów woj. podkarpackie
   • 17-748-31-92 - dyrektor
   • 17-748-31-95 - pok.naucz (po godz. 15)
   • 17-748-31-90 - księgowość
   • 17-748-31-97 - intendentka intendent@pp3.resman.pl
   • 885-971-408 - oddział przy ul. Kościelnej
   • Inspektor Ochrony Danych Wioletta Rozesłaniec iod1@erzeszow.pl
   • fax - 17-748-31-91