• " Wymiana pocztówkowa"MUMINKI

     • W ramach akcji " Wymiana pocztówkowa" maluszki wybrały się na pocztę, aby wysłać pierwsze kartki pocztowe. Co miesiąc maluszki z gr. III "Muminki" będą wysyła kartki pocztowe z pozdrowieniami do innych grup przedszkolnych w całym kraju. Maluszki również co miesiąc będą otrzymywać kartki od przedszkolaków z innych województw.Finałem akcji będzie prezentacja mapy Polski z otrzymanym pocztówkami.Tego dnia dzieci również szukały jesieni oraz jej darów.

     • PANI JESIEŃ ON-LINE

     • Spotkanie czytelniczeon-line z Panią Jesienią - Misiową Mamą w ramach projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury"

     • ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA 2019

     • Drodzy Rodzice!

      26 września od godziny 16:00 do 18:00 zapraszamy wszystkich do naszego ogrodu na doroczne

      Święto Pieczonego Ziemniaka

      Zapowiedzi pogodowe są pomyślne. Zatem impreza powinna się udać. Wzorem lat ubiegłych zwracamy się  z prośbą o wsparcie naszego przedsięwzięcia i przyniesienie domowych produktów ( kiszone ogórki , miody , dżemy, papryczki, itp...), napojów zimnych. Potrzebujemy też drewna na ognisko, bo nasze zapasy juz się wyczerpały.

      Z góry dziękujemy za włączenie sie do organizacji przedszkolnego święta.

       

     • Spotkanie z rodzicami

     • Serdecznie zapraszamy rodziców z wszytskich grup na spotkanie z wychowawcami .Spotkanie odbędzie się we własnych salach przedszkolnych dzieci.

      -Odziały przy ulicy  Krośnieńskiej w  dniu 12.09.19 o godz:16:30

      -Odziały przy ulicy Kościelnej w dniu 11.09.19 godz: 16:30

       

       

     • WITAMY W PRZEDSZKOLU:)

     • Serdecznie witamy po wakacjach wszystkie przedszkolaki, a szczególnie te dzieci,które po raz pierwszy przyjdą do naszego przedszkola.Wszystkim Przedszkolakom życzymy , aby czas spędzony w przedszkolu upłynął na wesołej i radosnej zabawie,a Rodzicom udanej współpracy z naszą placówką.

     • Pożegnanie starszaków

     • Kolejny rok szkolny za nami i znów żegnaliśmy kolejne dzieci.W tym roku gr III Ekoludów rozpocznie kolejny etap w życiu – edukację szkolną. Z tej okazji wychowawczynie grupy Pani Paulina, pani Kasia i Pani Jozia przygotowaly oficjalne  pożegnanie i przygotowały dzieci do oficjalnego pożegnania roku szkolnego. Szczególnymi gośćmi tego dnia byli rodzice naszych 7-latków. Dzieci dla tak miłej widowni przedstawiły montaż słowno- muzyczny składający się z wierszy, piosenek i tańców.Rodzice ze wzruszeniem oglądali swoje dzieci, wiedząc, że to ich ostatni dzień. Również 5-latki w krótkiej części artystycznej, przygotowanej na tę szczególną okazję, pożegnały swoich starszych kolegów.Po części artystycznej pani dyrektor wręczyła 7-latkom dyplomy ukończenia przedszkola, książki oraz upominki. W dalszej części naszej uroczystości pani dyrektor podziękowała nauczycielom, pracownikom, rodzicom i dzieciom za 4 lata zaangażowania zarówno w życie grupy jak i przedszkola.Tekst przewodnj uroczystości:To ostatni nasz dzień w przedszkolu,to ostatni raz,gdy jesteśmy tu razem,pożegnania nadszedł czas.Żegnaj stare przedszkole,w oku kręci nam się łza,gdy widzimy nasze panie,które tak kochają nas.Już czas, już czas, odchodzimy,bo już szkoła wzywa nas.Tak nam smutno się rozstawać,chcielibyśmy cofnąć czas,lecz musimy pożegnać was.

     • MNIAM MNIAM

     • "Lubimy jabłuszka i słodziutkie gruszki na śliwki jesteśmy wielkie łakomczuszki. Marchewkę chrupiemy jak małe zajączki, pomidory też zjadamy, gdy nam wpadną w rączki. " Ostatni tydzień lipca w grupie 6- latków Dzieci w ramach zajęć wakacyjnych miały okazję powtórzyć wszystkie wiadomości o zdrowym odżywianiu. Dzięki pomocy rodziców przedszkolaki mogły „badać” owoce i warzywa posługując się prawdziwymi eksponatami. Rozpoznawały i nazywały owoce i warzywa, określały ich kształt, wielkość, kolor, przeliczały i segregowały. Dzieciom bardzo podobały się zagadki dotykowe, gdzie bez trudu rozpoznawały i nazywały warzywa po dotyku. Wszystkim tym zabawom towarzyszyły zabawy ruchowe, piosenki i prace plastyczne. Dzieci mogły skosztować każdego owoca i warzywa, oraz poznawały owoc poprzez tylko zmysł smaku i węchu. To były cudowne, smakowite trzy dni.

     • Piknik Rodzinny w Przedszkolu

     • 07.06.2017 odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Przedszkole Publiczne nr 3.  Wszystkich przybyłych  czekało moc atrakcji i dobrej zabawy.Pogoda nie zawiodła i można było podczas zabaw cieszyć się pięknym słońcem. Dzieci i rodzice wspaniale się bawili, były wspólne tańce,  konkursy oraz nagrody. Podczas pikniku można było skosztować pysznych ciast, zupy grochowej, kiełbaski z grilla. Dla dzieci nie zabrakło waty cukrowej, popkorn czy lodów. Był wodzirej, który w rewelacyjny spisob zabawial przy ylych gości. Pani dyrektor nie zapomniała o dzieciach i dla nich przygotowała dużą  dmuchaną zjeżdżalnie.Patrząc na zadowolonych bawiących się dorosłych i dzieci można użyć stwierdzenia, iż taka forma spędzania czasu wolnego to strzał w dziesiątke.Należy podkreślić, iż ten wspaniały Piknik Rodzinny powstał dzięki  wspólnemu  zaangażowaniu Pani Dyrektor, nauczycieli, personelowi przedszkola , rodziców oraz członkom Rady Rodziców.Ogromnie wszystkim bardzo dziękujemy za wkład i pomoc w organizacji pikniku.

     • Odwiedziny Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Rzeszowa

     •  

      Do naszego przedszkola przybyli przedstawiciele Miejskiej Straży Pozarnej  Podczas spotkania, w którym uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Przedszkolaki dowiedziały się, iż praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali nasi Goście. Strażacy zademonstrowali wykorzystywaną w akcjach aparaturę oraz wyposażenie wozu strażackiego, między innymi: gaśnice, węże oraz sprzęt służący do pomocy podczas wypadków. Dla naszych podopiecznych była to naprawdę wspaniała przygoda, podczas której wiele się nauczyliśmy.

       

      UL.KOŚCIELNA


     • DZIEŃ DZIECKA STARSZAKI

     • Z okazji Dnia Dziecka grupa starszaków wybrała się 04 czerwca na pyszne lody. Samodzielne wejście do sklepu i wybór lodów sprawiło dzieciom ogromną radość. Przed południem odwiedziła grupę Pani Stanisława, która przeczytała dzieciom piękne opowiadanie.

     • DZIEŃ DZIECKA BIEDRONECZKI

     • Grupa "Biedroneczek" Z okazji Dnia dziecka wybrali sie do pobliskiej pysznej lodziarni. Zimny deser w upalny dzień sprawił dzieciom ogromną radość. To wspaniale patrzeć na uśmiechnięte i kolorowe od lodów buzie naszych podopiecznych. Po smacznym poczęstunku, wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

     • Czytanie bajki przez rodziców w gr. Muminki

     • do Przedszkola zawitała mamusia Miłoszka i Zuzi z grupy Muminków. Obie Panie przeczytały dzieciom  ulubione bajeczki z serii "Kicia Kocia". Mamy zachęcały inne dzieci, aby prosiły swoich rodzicow o codzienne wieczorne czytanie bajek do snu. Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych.Czeste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną.

       

     • Dzień Mamy i Taty

     • Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców z okazji Waszego Święta

      Odziały przy ulicy Krośnieńskiej;

       

       

      Odziały na ul. Kościelna

      28.05.2019

      Gr. Jeżyki godz: 13:00

      Gr. Kangurki godz: 14:00

      Gr. Wiewiórki g. 15:00

       

       

     • Sprintem do maratonu- Muminki i Ekoludki

     • W słoneczne majowe  przedpołudnie  nasze  przedszkole  uczestniczyło w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu” organizowanego przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola”. Celem projektu jest  popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.Impreza odbyła się w pobliżu przedszkola na trasie wyznaczonej przez nauczycielki . Na starcie stanęło 46 zawodników- dzieci z grupy Muminki i Ekoludki wraz ze swoimi paniami. Jak przystało na prawdziwe zawody każdy uczestnik  otrzymał numer startowy. Bieg został poprzedzony krótką  rozgrzewką oraz piosenka" Sprintem do maratonu" W maratonie wzięły udział misie - pluszaki w ramach projektu " Mały miś w świecie wielkiej literatury". Dzieci  wystartowały w parach.  Z wielkim zaangażowaniem pokonały całą długość trasy,  a co najważniejsze wszyscy  ukończyli swój  bieg. Na mecie każdy uczestnik oraz miś  otrzymał medal i dyplom potwierdzający przynależność do grona małych maratończyków.

       

       

     • Wycieczka gr.III

     • 23 maja grupa III " Ekoludki" wybrały się na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę do Ośrodka „NTB Active Club” w Głogowie  Małopolskim  Na dzieci czekali  przemili animatorzy, którzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Grupa została podzielona na 3 grupy. Pierwszym punktem programu była nauka gry w golfa i bule.  Dzieci   pod okiem instruktorów poćwiczyły technikę i celność uderzeń. Celność  strzału z karabinka można było sprawdzić na  komputerowym symulatorze.W wolnych chwilach między zajęciami z instruktorami można było skorzystać z placu zabaw z ogromną piaskownicą, zjeżdżalnią i halą do gry w gry zespołowe. Podziwialiśmy tez piękne rzeźby i budowle użytkowe wykonane ze styropianu oraz malownicze źródełka, pagórki i mostki ozdabiające pobliskie pole golfowe. Ale najsmaczniejszy kąsek czekał na koniec – każdy samodzielnie przygotował proziaki, które po wypieczeniu w specjalnym piecu dzieci mogły zabrać do domu.To był wyczerpujący, ale bardzo udany wyjazd a dzieci do przedszkola wróciły bardzo zadowolone.

       

       

  • Kontakt

   • Przedszkole Publiczne nr 3 w Rzeszowie
   • dyrektor@pp3.resman.pl
   • sekretariat@pp3.resman.pl
   • ul. Krośnieńska 15A 35-505 Rzeszów woj. podkarpackie
   • 17-748-31-92 - dyrektor
   • 17-748-31-95 - pok.naucz (po godz. 15)
   • 17-748-31-90 - księgowość
   • 17-748-31-97 - intendentka intendent@pp3.resman.pl
   • 885-971-408 - oddział przy ul. Kościelnej
   • Inspektor Ochrony Danych Wioletta Rozesłaniec iod1@erzeszow.pl
   • fax - 17-748-31-91