• WITAMY W PRZEDSZKOLU:)

• Serdecznie witamy po wakacjach wszystkie przedszkolaki, a szczególnie te dzieci,które po raz pierwszy przyjdą do naszego przedszkola.Wszystkim Przedszkolakom życzymy , aby czas spędzony w przedszkolu upłynął na wesołej i radosnej zabawie,a Rodzicom udanej współpracy z naszą placówką.

• Pożegnanie starszaków

• Kolejny rok szkolny za nami i znów żegnaliśmy kolejne dzieci.W tym roku gr III Ekoludów rozpocznie kolejny etap w życiu – edukację szkolną. Z tej okazji wychowawczynie grupy Pani Paulina, pani Kasia i Pani Jozia przygotowaly oficjalne  pożegnanie i przygotowały dzieci do oficjalnego pożegnania roku szkolnego. Szczególnymi gośćmi tego dnia byli rodzice naszych 7-latków. Dzieci dla tak miłej widowni przedstawiły montaż słowno- muzyczny składający się z wierszy, piosenek i tańców.Rodzice ze wzruszeniem oglądali swoje dzieci, wiedząc, że to ich ostatni dzień. Również 5-latki w krótkiej części artystycznej, przygotowanej na tę szczególną okazję, pożegnały swoich starszych kolegów.Po części artystycznej pani dyrektor wręczyła 7-latkom dyplomy ukończenia przedszkola, książki oraz upominki. W dalszej części naszej uroczystości pani dyrektor podziękowała nauczycielom, pracownikom, rodzicom i dzieciom za 4 lata zaangażowania zarówno w życie grupy jak i przedszkola.Tekst przewodnj uroczystości:To ostatni nasz dzień w przedszkolu,to ostatni raz,gdy jesteśmy tu razem,pożegnania nadszedł czas.Żegnaj stare przedszkole,w oku kręci nam się łza,gdy widzimy nasze panie,które tak kochają nas.Już czas, już czas, odchodzimy,bo już szkoła wzywa nas.Tak nam smutno się rozstawać,chcielibyśmy cofnąć czas,lecz musimy pożegnać was.

• MNIAM MNIAM

• "Lubimy jabłuszka i słodziutkie gruszki na śliwki jesteśmy wielkie łakomczuszki. Marchewkę chrupiemy jak małe zajączki, pomidory też zjadamy, gdy nam wpadną w rączki. " Ostatni tydzień lipca w grupie 6- latków Dzieci w ramach zajęć wakacyjnych miały okazję powtórzyć wszystkie wiadomości o zdrowym odżywianiu. Dzięki pomocy rodziców przedszkolaki mogły „badać” owoce i warzywa posługując się prawdziwymi eksponatami. Rozpoznawały i nazywały owoce i warzywa, określały ich kształt, wielkość, kolor, przeliczały i segregowały. Dzieciom bardzo podobały się zagadki dotykowe, gdzie bez trudu rozpoznawały i nazywały warzywa po dotyku. Wszystkim tym zabawom towarzyszyły zabawy ruchowe, piosenki i prace plastyczne. Dzieci mogły skosztować każdego owoca i warzywa, oraz poznawały owoc poprzez tylko zmysł smaku i węchu. To były cudowne, smakowite trzy dni.