• Czytanie bajki przez rodziców w gr. Muminki

• do Przedszkola zawitała mamusia Miłoszka i Zuzi z grupy Muminków. Obie Panie przeczytały dzieciom  ulubione bajeczki z serii "Kicia Kocia". Mamy zachęcały inne dzieci, aby prosiły swoich rodzicow o codzienne wieczorne czytanie bajek do snu. Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych.Czeste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną.

• Dzień Mamy i Taty

• Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców z okazji Waszego Święta

Odziały przy ulicy Krośnieńskiej;

Odziały na ul. Kościelna

Gr. Jeżyki godz: 13:00

Gr. Kangurki godz: 14:00

Gr. Wiewiórki g. 15:00

• Sprintem do maratonu- Muminki i Ekoludki

• W słoneczne majowe  przedpołudnie  nasze  przedszkole  uczestniczyło w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu” organizowanego przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola”. Celem projektu jest  popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.Impreza odbyła się w pobliżu przedszkola na trasie wyznaczonej przez nauczycielki . Na starcie stanęło 46 zawodników- dzieci z grupy Muminki i Ekoludki wraz ze swoimi paniami. Jak przystało na prawdziwe zawody każdy uczestnik  otrzymał numer startowy. Bieg został poprzedzony krótką  rozgrzewką oraz piosenka" Sprintem do maratonu" W maratonie wzięły udział misie - pluszaki w ramach projektu " Mały miś w świecie wielkiej literatury". Dzieci  wystartowały w parach.  Z wielkim zaangażowaniem pokonały całą długość trasy,  a co najważniejsze wszyscy  ukończyli swój  bieg. Na mecie każdy uczestnik oraz miś  otrzymał medal i dyplom potwierdzający przynależność do grona małych maratończyków.

• Wycieczka gr.III

• 23 maja grupa III " Ekoludki" wybrały się na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę do Ośrodka „NTB Active Club” w Głogowie  Małopolskim  Na dzieci czekali  przemili animatorzy, którzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Grupa została podzielona na 3 grupy. Pierwszym punktem programu była nauka gry w golfa i bule.  Dzieci   pod okiem instruktorów poćwiczyły technikę i celność uderzeń. Celność  strzału z karabinka można było sprawdzić na  komputerowym symulatorze.W wolnych chwilach między zajęciami z instruktorami można było skorzystać z placu zabaw z ogromną piaskownicą, zjeżdżalnią i halą do gry w gry zespołowe. Podziwialiśmy tez piękne rzeźby i budowle użytkowe wykonane ze styropianu oraz malownicze źródełka, pagórki i mostki ozdabiające pobliskie pole golfowe. Ale najsmaczniejszy kąsek czekał na koniec – każdy samodzielnie przygotował proziaki, które po wypieczeniu w specjalnym piecu dzieci mogły zabrać do domu.To był wyczerpujący, ale bardzo udany wyjazd a dzieci do przedszkola wróciły bardzo zadowolone.