• Czytanie bajeczki w grupie Biedronki

• Dnia 21 stycznia odwiedził nas tata Jagusi z grupy Biedronki, przeczytał dzieciom książeczkę pt. "Franklin śpi w namiocie" . Tata zachęcał inne dzieci, aby prosiły swoich rodzicow o codzienne wieczorne czytanie bajek do snu. Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną.

• Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.

• 18 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Data ta nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne - twórca "misia o bardzo małym rozumku". Nasze przedszkole oczywiście o tym nie zapomniało i wspólnie świętowaliśmy jego urodziny. „Już pora wstać, wyruszyć z domu, przyjaciela spotkać znów. Miły, puchaty, okrągły, bo to mój jest... Kubuś Puchatek, Kubuś….” Słowa tej piosenki przywitały wszystkie dzieci, które zebrały się w holu przedszkola. Były zagadki, puzzle, krótka historia misia, oraz wspólna bajka „Buty Tygryska” która była emitowana na TVP1 wiele, wiele lat temu. Nie mogło zabraknąć „Sto lat: Kubusiowi. Dzieci za uczestnictwo w urodzinach Kubusia Puchatka otrzymały pamiątkowe dyplomy, kolorowanki oraz odbyła się sesja zdjęciowa.

• Witaj Zimo!

• 17.01.2019  w naszym przedszkolu obchodziliśmy Powitanie Zimy – dzień biały. Prezentację sceniczną zaprezentowały dzieci z grupy BIedronki i Plastusi. Wspólnie  rowiązywaliśmy zagadki o zimie .Rozmawiano  z dziećmi  jak należy ubierać się zimą, jak dbać o zdrowie, jakich zasad przestrzegać w czasie zimowych zabaw.Poszczególne grupy zaprezentowły piosenkę o Zimie ,dźwięczna muzyka porywały do zabawy wszystkie dzieci.Na koniec grupa teatralna wystąpiła jako noworoczni kolędnicy z piosenką i życzeniami.Występ bardzo się podobał i oczywiście mali aktorzy zostali obdarowani wielkimi brawami.

• DZIEŃ BABCI I DZIADZIA

• Już niedługo moi mili
            chcemy, byście z nami byli.
            Wolnej chwili więc szukajcie,
            do drzwi naszych zapukajcie.

Bo już teraz zapraszamy
            na okazję, którą mamy.
            A to będzie wielka gratka
            Dzień Babci i Dzień Dziadka!

Serdecznie zapraszamy, poniżej podajemy terminy:

Gr  I    22.01.19  godz 9:30

Gr II    21.01.19 godz  9:30

Gr III   21.01.19 godz 10:30

Gr IV   24.01.19 godz  9:30

Gr V    23.01.19 godz 10:15

Gr VI   23.01.19 godz  9:30

Gr VII  25.01.19 godz 13:00

Gr VIII 25.01.19 godz  11:00

Gr IX  25.01.19 godz 9:00

• Projekt "Kreatywny Przedszkolak" Styczeń

• Projekt "Kreatywny Przedszkolak" Styczeń - zadanie nr 4. wykonane... Grupa Ekoludków pomysłowo, słodko i witaminowo. Styczniowe zadanie: prezent z wykorzystaniem styropianu. Materiały: jajka styropianowe, kolorowy papier, czerwona farba. Powstały szybkie i pyszne truskawki. Pozdrawiamy wszystkich uczestników projektu.

• 21.12.18 Wigilia w przedszkolu Oddziały na Krośnieńskiej i Kościelnej

• Wigilia – najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór w roku, wyzwalający w ludziach ich najlepsze uczucia. W domach uroczyście, dziwnie urokliwie, ale nie tylko w domach. W naszym przedszkolu również.

Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości.

Dzieci smakowały barszczyk, pierogi inne smakołyki. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Anna Szaro złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Wigilia przy ul. Kościelnej

• Pieczenie pierników

• Tuż przed samymi Świętami dzieci z grupy Biedroneczki  zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki.

Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki w każdej grupie mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek.

Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukowymi pisakami i barwnymi posypkami.

Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

• Projekt Kreatywny Przedszkolak Grudniowe zadanie

• Projekt Kreatywny Przedszkolak Grudniowe zadanie skończone... Grupa Ekoludków znowu dała radę. Grudniowe zadanie: tekturowa ozdoba świąteczna

Materiały: rolki po papierze toaletowy, stare dykty od naszego Pana Sylwka " złota rączka ", rolki tekturowe po taśmie , białą farbą akrylowa , trochę brokatu , ozdób znalezionych w pudełku oraz troszkę sztucznego śniegu . Całość choinki sklejona za pomocą taśmy dwustronnej.

• Projekt " Kreatywny Przedszkolak" listopad

• Projekt " Kreatywny Przedszkolak" Grupa Ekoludki wykonała listopadowe zadanie, którego tematem bylo: Wykonaj kolaż z różnych materiałów. Materiały: kasza, ryż, makarony, groch, przyprawy( liść laurowy, ziele angielskie, pieprz, gorczyca), orzechy, herbata w torebkach( okrągła, kwadratowa). Było trochę bałaganu, ale zadowolenie dzieci przy wykonywaniu tego zadania bezcenne. Pozdrawiamy organizatora projektu Panią Gabriele Fejkiel.