• 29.11.18 Wewnątrzprzedszkolny przegląd tańców ludowych

     • 29 XI odbył się wewnątrzprzedszkolny przegląd tańców ludowych, w ramach realizacji projektu: „Piękna nasza Polska cała”. Każda grupa zaprezentowała przygotowany przez siebie taniec.  Muminki zatańczyła grozika, Krasnoludki – „Maryneczkę”, Biedroneczki zatańczyły-"Rokiczankę". Smerfy  - Kujawiaka, a Ekoludki – wiązankę tańców i przyśpiewek rzeszowskich.

     • 27.11.18 Akcja „Przedszkolne Czytanie”

     • We wtorek 27 XI gościliśmy w naszym przedszkolu rodziców, którzy, w ramach akcji „Przedszkolne Czytanie” przybliżali dzieciom wybrane utwory literatury dziecięcej. Tym razem, przedszkolaki poznały kilka najważniejszych legend związanych z historią naszego kraju, takich jak: legenda o Lechu, Czechu i Rusie, o Popielu, o Smoku Wawelskim, o  hejnale z wieży Mariackiej , o Warszawskiej Syrence oraz o toruńskich piernikach. Spotkanie odbyło się w dwóch turach: dla dzieci młodszych oraz dla starszaków. Na koniec były dyplomy dla rodziców oraz wspólne, pamiątkowe zdjęcie z przedszkolakami.Dziękujemy rodzicom za angażowanie się w życie przedszkola .

     • 23.11 Dzień Pluszowego Misia 2018

     • W dniu 23 listopada wszystkie 9 grup uczestniczyło w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ze swoim ulubionym, najukochańszym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Dla wszystkich przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia, historię święta, zabawy przy muzyce, prace plastyczo-techniczne, foto-budkę, a każda grupa przygotowała dla Misiaków wiersz, piosenkę.

      W tym dniu swoje honorowe miejsce miały również wszystkie misie z projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, które to misie mogły podziwiać cała społeczność przedszkola.

              Dziękujemy wszystkim za zabawę i zaangażowanie we wspólnym świętowaniu urodzin Pluszowego Misia.

     • Wyjazd do PSP w Łańcucie

     • Dzięki życzliwości Panów Strażaków z SPS w Łańcucie dzieci z grupy Biedroneczki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego.

       Dzieci miały możliwość obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze. Przekonały się jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie.

         Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzali hełm.

        Aby dzieci mogły jeszcze lepiej poczuć klimat strażackiego ducha, zaprezentowali, jak wygląda ratowanie ofiar poszkodowanych w wypadku komunikacyjnym. Dzieci ochoczo pełniły rolę poszkodowanych.

         Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną , a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998.

         Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

     • Rozstrzygnięcie konkursów

     • W ramach projektu „Piękna Nasza Polska Cała” w przedszkolu odbył się konkurs plastyczny „Moja mała Ojczyzna”  i fotograficzny” To wszystko Polska”. Dzieci miały zilustrować w dowolnej technice plastycznej czym dla nich jest Ojczyzna, jak rozumieją to słowo oraz wykonać zdjęcia, które ukazują ciekawe i piękne miejsca naszego miasta i okolic.

      9 listopada 2018 r. rozstrzygnięto konkursy. Wszystkie zgłoszone prace zasługują na duże brawa.
      A oto wyniki:

      Konkurs fotograficzny

       

      Dominika T. - gr. III  „Moje osiedle”

      Zuzanna D. - gr. II  „Pałacyk”

      Kornelia S. - gr. VI   „Ogrody Bernardyńskie”, „Najsłynniejszy pomnik w Rzeszowie”

      Natalia S.- gr. III   „Willa pod Sową”, „Zamek w Rzeszowie”

      Miłosz R. -gr. III  „Tadeusz Kościuszko – wielki Polak”

      Antonina R. -gr. II  „Zamek Rzeszowski”

      Aniela M. - gr. III  „Centrum nocą”

      Milena L. - gr. III  „Pomnik – Żołnierzom Wyklętym”

      Zuzanna J.- gr. III  „Rzeszów – to moje miasto”

      Aleksandra Ch.-gr. III  „Most im. T. Mazowieckiego w Rzeszowie”

      zdjęcia

      Konkurs plastyczny

       

      I – Zuzanna J.

      II – Natalia S.

      III – Dominika T.

      Wyróżnienia:

      Alicja K- gr. V

      Urszula K.- gr. II

      Izabela K.- gr. I

      Milena L.- gr. III

      Emilka

      Jagoda L.- gr. II

      Maksymilian M.-gr. V

      Aniela M.- gr. III

      Ada A.- gr. III

      Malwina Dz.- gr VII

       
      zdjęcia


      Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy za udział.

     • 12.11.18

     • Szanowni Rodzice! Dzień 12 listopada 2018r. został ustawowo ustanowiony dniem świątecznym. W związku z tym przedszkole w tym dniu będzie zamknięte.

     • Tort, wiersze, piosenki i życzenia dla Polski- Oddziały przy ul. Krośnieńskiej i Kościelnej.

     • 9 XI W naszym przedszkolu miało miejsce uroczysta Akademia z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość uświetnił występ przedszkolnej grupy teatralnej, która wystawiła naszej Ojczyźnie huczne urodziny. Był tort, wiersze, piosenki i życzenia dla Polski. Na koniec dokładnie o godz. 11.11 wraz ze wszystkimi placówkami oświatowym w naszym kraju nasze przedszkolaki odśpiewały  4 zwrotki hymnu narodowego. Przedszkolny teatr wystąpił także tego dnia dla maluszków w filii naszego przedszkola przy ul. Kościelnej, gdzie także wspólnie odśpiewano 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". Było pięknie i dostojnie...

      Odział na ul. Kościelnej

     • 09.11.18 DZIEŃ MODY PATRIOTYCZNEJ

     • Ogłoszenie!

      W związku z realizacją projektu „ Piękna Nasza Polska Cała” ogłaszamy dzień 09 listopada br. DNIEM MODY PATRIOTYCZNEJ. Tego dnia przychodzimy do Przedszkola ubrani w kolorach barw narodowych.

      Ponadto w tym dniu odbędzie się w naszym przedszkolu uroczysta akademia z okazji 100-lecia Niepodległości Polski, a o godz. 11.11 będziemy bić rekord w śpiewaniu 4 zwrotek hymnu narodowego.

     • 9.11.18 AKADEMIA Z OKAZJI 100-TNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

     • Ogłoszenie roku szkolnego 2017/2018 przez Minister Edukacji Narodowej – Annę Zalewską - „Rokiem dla Niepodległej” – zainspirowało nasze przedszkole do wspólnego świętowania 100–lecia polskiej niepodległości. Uroczystości o patriotycznej treści w wykonaniu dzieci będą kontynuowane i uwieńczone zostaną dnia 9 listopada 2018 roku o godzinie 11:11  wysłuchaniem „Mazurka Dąbrowskiego” oraz przedstawieniu grupy teatralnej "Pinokio" przedstawienia pt.: "100 lat urodzin Niepodległej Polski". 

     • Projekt "Piękna Nasza Polska Cała"

     • Informujemy cała społeczność przedszkola, iż zostały zrealizowane kolejne zadania z projektu„PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”:
      1. Pocztówka dla Bohatera ( 13 )
      2. Pozdrowienia z Rzeszowa dla Pani Ludmiły ( 12 )
      3. Drzewko pamięci ( 16 )
      4. Kącik patriotyczny ( 7 )
      5. Zawody sportowe „Biało-czerwoni” (20)

      Pozdrawiamy

      P. Sikora

     • 25.10.18 Grupa "EKOLUDKI"

     • 25 pażdziernika

       

      Pierwsze październikowe zadanie wykonane. Tematem zadania: kreatywne działania z Darami Jesieni.

       Poniżej efekty naszych działań.

     • Wizyta pani kosmtyczki i pana policjanta w grupie Ekoludki

     • 27 września grupę III „Ekoludków” odwiedziła nas mama naszych wychowanków, która pokazała dzieciom na czym polega jej praca, która jest również jej pasją. W jednej chwili sala przedszkolna zamieniła się w prawdziwy salon kosmetyczny. Mama opowiedziała dzieciom, że zawód kosmetyczki to nie tylko makijaż, pedicure, manicure. Ważną rolą jest również dbanie o własna higienę zarówno dziewczynek jak i chłopców. Z wielkich kuferków zostały wyciągnięte kosmetyki a brokatowym lakierem zostały dziewczynkom pomalowane paznokcie. Pani pozwoliła każdemu przebić kolczyka na kartce  specjalnym do tego sprzętem zwanym „pistoletem”. Była to dla wszystkich niesamowita atrakcja. Dzieci były zachwycone wizytą. Dziękujemy mamie za poświęcony czas.

       

      22 października grupę III „Ekoludków” odwiedził Pan policjant. Tematem zajęć było utrwalenie przez dzieci zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant w formie praktycznej pokazał dzieciom podstawowe zasady przechodzenia przez jezdnię. Zwrócić również uwagę na używanie przez dzieci elementów odblaskowych, kasków i ochraniaczy w czasie jazdy na rowerze.

       Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły policjantowi podziękowanie.

     • 20.09.18 „Przedszkolna pocztówka”

     •  

      W tym roku szkolnym nasze przedszkole przystąpiło do wymiany pocztówkowej „Przedszkolna pocztówka”. Jest to propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji i polega na wymianie pocztówek między przedszkolami z całej Polski. Pocztówki wysyłane są raz w miesiącu w okresie od września 2018 do grudnia 2018 r. Celem ogólnym projektu jest: nawiązanie kontaktu poprzez korespondencję pocztową z dziećmi z innych placówek oświatowych, promocja własnego regionu i przedszkola, poznawanie innych miejscowości oraz kultury i tradycji ich mieszkańców, wzbogacenie słownika dziecka, rozwijanie zdolności pisania listów.

      Dzieci z grupy III „Ekoludki” zobowiązani są do wysłania 16 pocztówek z 16 różnych województw i tyle samo powinno do nich wrócić. Do załączonej pocztówki z pozdrowieniami należy załączyć krótki opis swojej miejscowości( ciekawe zabytki itp.).

      Finalnym elementem będzie stworzenie mapy Polski „Przedszkolna pocztówka” przez każdego czynnego uczestnika projektu. Na mapie zaznaczone zostaną miejscowości, z którymi nawiązano wymianę pocztową.

      Dziękujemy za wszystkie otrzymane do tej pory pocztówki. Z niecierpliwością czekamy na następne.

   • Kontakt

    • Przedszkole Publiczne nr 3 w Rzeszowie
    • dyrektor@pp3.resman.pl
    • sekretariat@pp3.resman.pl
    • ul. Krośnieńska 15A 35-505 Rzeszów woj. podkarpackie
    • 17-748-31-92 - dyrektor
    • 17-748-31-95 - pok.naucz (po godz. 15)
    • 17-748-31-90 - księgowość
    • 17-748-31-97 - intendentka intendent@pp3.resman.pl
    • 885-971-408 - oddział przy ul. Kościelnej
    • Inspektor Ochrony Danych Wioletta Rozesłaniec iod1@erzeszow.pl
    • fax - 17-748-31-91