• 25.10.18 Grupa "EKOLUDKI"

• 25 pażdziernika

Pierwsze październikowe zadanie wykonane. Tematem zadania: kreatywne działania z Darami Jesieni.

Poniżej efekty naszych działań.

• 4.10.18 Sałatka, saszłyki samodzielnie wykonane przez Biedroneczki.

• W piątek 4.10 dzieci  umyły owoce i zajęły miejsca przy wanych wcześniej przygotowanych stolikach, a wszystko po to, aby wyczarować przepyszną, owocową sałatkę i kolorowe szaszłyki. Użyliśmy owoców wcześniej przyniesionych przez dzieci (za co dziękujemy rodzicom). Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę i szaszłyki, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie w/w smakołyków dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.  Uwierzcie wszystko było pyszne!

• Mama Sylwusi w grupie Biedronki - Pracownik Pratt & Whitney Rzeszow S.A.

• Pani Małkowska z tajemniczą walizką odwiedziła Przedszkolaki i podzieliła się z dziećmi swoją wiedzą, pasją i umiejętnościami.

Dzięki jej prezentacji  u dzieci wzbudzono  zainteresowania szeroko pojętą tematyką lotnictwa.

• Wizyta pani kosmtyczki i pana policjanta w grupie Ekoludki

• 27 września grupę III „Ekoludków” odwiedziła nas mama naszych wychowanków, która pokazała dzieciom na czym polega jej praca, która jest również jej pasją. W jednej chwili sala przedszkolna zamieniła się w prawdziwy salon kosmetyczny. Mama opowiedziała dzieciom, że zawód kosmetyczki to nie tylko makijaż, pedicure, manicure. Ważną rolą jest również dbanie o własna higienę zarówno dziewczynek jak i chłopców. Z wielkich kuferków zostały wyciągnięte kosmetyki a brokatowym lakierem zostały dziewczynkom pomalowane paznokcie. Pani pozwoliła każdemu przebić kolczyka na kartce  specjalnym do tego sprzętem zwanym „pistoletem”. Była to dla wszystkich niesamowita atrakcja. Dzieci były zachwycone wizytą. Dziękujemy mamie za poświęcony czas.

22 października grupę III „Ekoludków” odwiedził Pan policjant. Tematem zajęć było utrwalenie przez dzieci zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant w formie praktycznej pokazał dzieciom podstawowe zasady przechodzenia przez jezdnię. Zwrócić również uwagę na używanie przez dzieci elementów odblaskowych, kasków i ochraniaczy w czasie jazdy na rowerze.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły policjantowi podziękowanie.

• 20.09.18 „Przedszkolna pocztówka”

W tym roku szkolnym nasze przedszkole przystąpiło do wymiany pocztówkowej „Przedszkolna pocztówka”. Jest to propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji i polega na wymianie pocztówek między przedszkolami z całej Polski. Pocztówki wysyłane są raz w miesiącu w okresie od września 2018 do grudnia 2018 r. Celem ogólnym projektu jest: nawiązanie kontaktu poprzez korespondencję pocztową z dziećmi z innych placówek oświatowych, promocja własnego regionu i przedszkola, poznawanie innych miejscowości oraz kultury i tradycji ich mieszkańców, wzbogacenie słownika dziecka, rozwijanie zdolności pisania listów.

Dzieci z grupy III „Ekoludki” zobowiązani są do wysłania 16 pocztówek z 16 różnych województw i tyle samo powinno do nich wrócić. Do załączonej pocztówki z pozdrowieniami należy załączyć krótki opis swojej miejscowości( ciekawe zabytki itp.).

Finalnym elementem będzie stworzenie mapy Polski „Przedszkolna pocztówka” przez każdego czynnego uczestnika projektu. Na mapie zaznaczone zostaną miejscowości, z którymi nawiązano wymianę pocztową.

Dziękujemy za wszystkie otrzymane do tej pory pocztówki. Z niecierpliwością czekamy na następne.

• Nowa strona

• Witamy na naszej nowej stronie i zapraszamy do częstych odwiedzin !