• Wizyta pani Stomatolog w przedszkolu

• Nasze przedszkole odwiedziła PANI STOMATOLOG, która w ciekawej formie przedstawiła sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. W spotkaniu brały udział wszystkie grupy przedszkolne. Przedszkolaki podczas wizyty dowiedziały się co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo i ile czasu należy je czyścić. Pani stomatolog przypomniała dzieciom podstawowe zasady dbania o uzębienie, zademonstrowała na modelu szczęki, jak należy prawidłowo szczotkować zęby, co jeść, a czego unikać, aby zęby były mocne i zdrowe. Każde dziecko otrzymało obrazek do kolorowania. Po zakończeniu spotkania przedszkolaki podziękowały Pani Stomatolog za cenne wiadomości i miłą wizytę. Mamy nadzieję, że to spotkanie wyrobi u przedszkolaków prawidłowe nawyki dbania o higienę jamy ustnej.

• II Edycja Międzyprzedszkolna Przeglądu Piosenki

• Nasza Zuzia z gr Biedronki wzieła udział w  II Edycji Międzyprzedszkolnym Przeglądu Piosenki pt. ,,Przedszkolaki śpiewają”  były to utwory muzyczne z bajek i baśni.Przemiłe spotkanie odbyło się w  Przedszkolu nr 22 w Rzeszowie.Dziewczynka została przygotowana przez swoje panie z  grupy -  i zaprezentowała utwór : " Taniec Mai" .Po występie nasza odważna solistka otrzymała pamiątkowe dyplomy i upominek.Naszej solistce  gratulujemy i życzymy samych sukcesów.

• ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury"

• W ramach realizacji projektu ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury" przedstawiciel odwiedziła nas Pani Danusia - przedstawicielka wydawnictwa MAC. Przeczytała dzieciom niezwykle ciekawą książeczkę pt. "Leniwe literki " Serdecznie dziękujemy za wizytę i podarowaną książkę, która wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród przedszkolaków.

• 04.04.19 musical "O małej Syrence w niejednej piosence"

• W dniu 04.04.2019 r dzieci z grup Ekoludki oraz Plastusie udały się do kina Wdk na musical "O małej Syrence w niejednej piosence" w wykonaniu aktorów z Teatru Moich Marzeń z Chorzowa. Wraz z bohaterami bajki przenieśliśmy się w głębiny oceanu. Poznaliśmy tam małą syrenkę Vivien, jej stanowczego ojca - króla Nefryta, zabawnego kraba Szachwarę oraz podstępną wiedźmę Zewlagę. Było widowiskowo, strasznie, zabawnie i wzruszająco. Spektakl się podobał, czego wyrazem był uśmiech na twarzach dzieci oraz aplauz na zakończenie spektaklu.

• 29.03 WITAJ WIOSNO!

• 29 marca 2019roku dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 uroczyście powitały wiosnę a pożegnały zimę. W tym dniu przedszkolak i zebrały się razem, aby wspólnie świętować „Powitanie wiosny”. Hol przedszkolny zamienił się w wielką łąkę kwiatów, motyli i owadów. W tym dniu w strojach obowiązywały wiosenne barwy, a przede wszystkim kolor zielony. Dzieci piosenkami, wierszami, zagadkami, zabawami, oraz wspólnym tańcem przywitały najpiękniejszą porę roku – Wiosnę. Nie zapomniały przy tym o uroczystym pożegnaniu zimy, której symbolem jest kukła Marzanny, bogini zła i srogiej zimy. Chociaż zima nie chce ustąpić, to i tak musi odejść, bo takim prawem rządzi przyroda i kolejna pora roku musi nadejść. Żeby przyspieszyć nadejście wiosny, dzieci wykonały w inny sposób niż tradycyjny sposób Marzannę, gdzie pożegnano ją okrzykami: „Precz, zimo zła" i oznajmiły, że już najwyższy czas pożegnać zimę. Pomimo odczuwalnego zimna, wszystkich ogarnęła spontaniczna radość, a „Zła bogini” szybko odejdzie" Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom!

• II edycja Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała.'

• Przedszkolaki meldują wykonanie zadań na miesiąc marzec w ramach II edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała.' PP3 zrealizowało 3 zadania. 1. Konkurs dla dzieci z rodzicami – „Przedszkole – drugi dom” 2. „A ja kocham moje miasto” – laurki dla miasta 3.„Polska Wiosna” – grupowa praca plastyczna

• W ramach projektu " Kreatywny Przedszkolak

• W ramach projektu " Kreatywny Przedszkolak" udało się wykonać 5 zadanie. Grupa Ekoludków wykonała piękną zimową prace przy wykorzystaniu papieru toaletowego. Pozdrawiamy pomysłodawczynie projektu Panią Gabriele Fejkiel.

• 15.11.2018 Pasowanie na Przedszkolaka

• Dzień ten pozostanie na długo w pamięci maluszków z Przedszkola przy ul Kościelnej . Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

15.11.18"Jeżyki"

22.11.18  Pasowanie na Przedszkolaka "Wiewiórki"

16.11.18  Pasowanie na Przedszkolaka " Kangurki"